#122. Pózermodzsi adás

Ufók nincsenek, az űr nem orbitál, a Mars nem képrejtvény, viszont a rumadag hiányzik, Kína árat csökkent, a hoverboard ipar lett, a Fekete Péntek szívás, az Amazon-drón kamugyanús, a Google Plus, a Pi Zero olcsó, az önhangoló gitár menő, a fa transformer pedig még menőbb.

A hét szava - új rovat, szerintem már jövő héten sem lesz - a poseurmoji, amik azok az emodzsik, amiket ugyan bejelentenek nagy csinnadrattával, de a szabványba nem kerülnek bele, így senki nem tudja használni őket. Nicholas Nova egészen remek hírlevelében találtam. A hírlevél franciául van de ez egyáltalán ne zavarjon titeket, iratkozzatok fel.

Az alien megastruktúrákról kiderült, hogy nem goauld űrállomások, hanem egyszerű pórias üstökösök. De Kim Stanley Robinson 2312-je óta amúgy is tudjuk, hogy ide idegen nem jön.

Mi viszont még mehetünk helyekre, bár még sokkal jobb lenne ezt a bolygót nem szétcseszni. (Ha mégis: itt a három egyszerű lépés a Mars használhatóvá tételéhez, plusz egynek meg kell egy pár új kanapé meg kép a falra.) Mindenesetre Jeff Bezos Amazon-vezér rakétás cége királyul visszaszállt a földre az “űrbe épp csak kinézős” Blue Origin rakétájával. Elon Musk össze is vonta szemöldökét.

Navigare neccesse

Tudtátok, hogy mennyi rum jár egy haditengerésznek? Most már semennyi, de amúgy napi feles. Lehetőleg grogként. Utoljára 1990-ben az új-zélandi haditengerészet szüntette be, a britek pedig sokkal hamarabb lemondtak róla. Ilyen és ehhez nagyon hasonló remek dolgokat lehet megtudni a wikipédiából.

Ahhoz viszont már iparági újság kell, hogy értesüljünk a konténeres szállítás árának megzuhanásáról. Mi lesz itt vajon.

A hét másik szava…

…a memeufactoring. Ezt a hoverboard-ipar fellendüléséről szóló Buzzfeed cikkből csentük. A cikket meg ajánljuk, mert rávilágít arra, hogyan működik a kínai ipar.

Vásárlás

Black friday alkalmából van aki vásárol - ezek alapvetően más emberek, úgy tűnik - van aki nem és van aki megfogadja, hogy egy évig nem vásárol semmit. Na ő hardkór.

Az Amazon bemutatott egy postásdrónt. Még mindig nem hisszük el, hogy ez valaha mainstream lesz.

Közben a Google+ megújult. Most máshogy nem annyira jó, mint ahogy eddig nem volt annyira jó.

Ami viszont király, hogy van új, még kisebb Raspberry Pi, a Zero. Tényleg senkinek semmilyen mentsége nincs arra, hogy ne vegyen egyet és csináljon valami vicces hülyeséget. Öt darab dollár, sört ismerek drágábbat.

Csoda

Önhangoló gitár, csak ideteszem a videót meg a linket és csodálkozzatok.

Aztán van még Google Earth a Microsofttól, amit Terraservernek hívtak és hajtogatós transformers gyermekjáték fából.

6 thoughts on “#122. Pózermodzsi adás

    1. Nem vagyok benne biztos, hogy az általunk használt Hangouts On Air - ez a Youtube-ra rögzítős videotelefon mód - benne van-e ebben. De megnézem, mert jó lenne. Köszi!

      1. pohlyferenc

        Nálam egy adott pillanatban a Chrome-ból tűnt el az alkalmazás. Egy idő után, amikor engem hívott Kelt és én “felvettem” (ez a Hangouts on Air esetében egy lehetetlenül sok kattintásból álló folyamat), nem az app jött be, hanem a HTML5 alapú változat.

    1. pohlyferenc

      Jogos, most megnéztem, és minden működött, ahogy kell. Nem tudom… Korábban az volt az élményem, hogy nem tudok albumot (collectiont) megosztani, illetve az sem volt egyértelmű, hogyan osztok meg a Facebookot és Google+-t elkerülve. Két eset lehetséges: vagy korábban ezek még nem működtek (és pl. album nézetben nem volt Share ikon), mert a Google nagyon lean módon néhány alapfunkció nélkül élesítette az új Photost, vagy elbambultam. Mindkettő lehetséges.

Kommentszekció