Podcast: Download
Subscribe: RSS
Tőzsdén a Moleskine, öt dolláros hamis barátnő Facebookra, 40 éves a mobil, mozgalom a szabad szárításért, WebKit helyett Blink, jelszó helyett jelgondolat, Raspberry Pi, Bitcoin, Facebook Home, Anonymous vs. Észak-Korea, bezár a LucasArts, Torment: Tides of Numenera a Kickstarteren.
- Hemingway és a hipsterek kedvenc jegyzetfüzete, a Moleskine gyártója tőzsdére ment. Jó tudni, hogy a papír füzeteken kívül iOS app és Samsung Galaxy Note app is készült a cégnél, valamint hogy a honlapjuk egyszerűen gyönyörű, puszta kedvtelésből is érdemes benézni.
- A Guardian újságírója öt dollárért bérelt hamis barátnőt a Facebookra (majd egy másikat az első ellen), s ezzel bemutatta nekünk a szenzációs Fiverr (ötdolláros?) honlapot.
- Éppen 40 éve történt, hogy a Motorola hordozható kommunikációs eszközökért felelős vezetője, John F. Mitchell New York utcáin sétálva felhívta a konkurrens Bell Labs fejlesztési vezetőjét, Joel Engelt az egy kilogramm súlyú kézikészülékről. Az évforduló örömére a Huffington Post összegyűjtötte a nyolc legfontosabb mobil készüléket. A szurkapiszkára és április 1-jei viccelődésre hajlamos angolszász cégeket emlegetve előkerült az első 3D nyomtató gyerekeknek, amit Feri csúnyán beszopott, valamint a Tauntaun hálózsák, ami ugyanilyen bolondoknapi tréfának indult, de végül valódi termék lett belőle.
- Mozgalom indult a szárítókötelek felszabadításáért és a ruhateregetés újbóli legalizálásáért - és ez komoly. Bár nagyon vicces.
- A Google úgy döntött, megépíti saját “rendering engine”-jét a Chrome böngésző számára, ezzel abbahagyja a közösködést a WebKit communityvel, s Blink néven saját változatot fejleszt tovább a WebKitből. Erre válaszul a WebKit is gyorsan nekiállt kidobni a Google-specifikus részeket, a szakítás csúnya és sértegetős.
- Olyan mértékben esik az agyhullám-szkennerek ára, hogy begépelt jelszó helyett a “jelgondolat” lesz az autentikáció eszköze egy Berkeley-i kutatócsoport szerint. Keltnek erről az a barkácsmegoldás jutott eszébe, ami fokozott agyi aktivitás esetén némitja a mobilt, hogy senki ne zavarhassa a koncentráló tulajdonost.
- Elkapkodták a Raspberry Pi (bankkártya méretű barkácsszámítógép) olcsóbbik, 25$-os változatát, amiből egyébként a University of Southampton kutatója összevásárolt 64 darabot, hogy szuperszámítógépet építsen belőle többek között hat éves kisfia segítségével. A drágábbik, 35$-os csúcsmodellt még itthon is lehet kapni Málna PC márkanév alatt.
- A ciprusi válság hatására felment a Bitcoin digitális P2P kriptovaluta árfolyama, mi pedig megpróbáltuk elmondani, nagyjából mi is ez az egész? A fontosságáról mi már nem mertünk nyilatkozni, ráhagyjuk ezt a GigaOM szerzőjére.
- Bezzeg a Facebook Home-ról bátran járatjuk a szánkat! Ugyanezt tette amúgy Mark Zuckerberg a Wired hasábjain is.
- Az Anonymous hacker-szerveződés nekiállt le-DoS-olni Észak-Korea mindkét szerverét, illetve Izraelnek is nekiveselkedtek. Utóbbi keményebb diónak bizonyult.
- A Disney nem sokkal azután, hogy megvette, be is zárja a LucasArts játékfejlesztő stúdiót. Erre az Activision (a LucasArts kiadója) úgy döntött, engedhet végre a rajongók könyörgésének és nyílt forrásúvá teszi a Jedi Knight 2 két epizódját.
- Heti Kickstarter rovatunkban a Torment: Tides of Numenera játék sikerét emlegettük: a kampányban a megcélzott 900 000 dollár helyett 4,2 milliót gyűjtöttek.
- Végül Kelt megreklámozta az április 11-iki Science Meetupot, ahol többek között Molnár László (a Cydonia blog szerzője) ad elő a heteorokról. Bocsánat, a meteorokról.
Opera böngésző a leginnovatívabb böngésző volt. Ott volt először mouse gestures és a beépített levelező kliens hozta be a gmail-ben olyan nagyon kedvelt folder mentes csak címkés alapú levél csoportosítást.
Annak idején csak azért hagytam magára, mert volt olyan periódus, amikor nem támogatta a Gmail-t és a Google readert.
Sőt, övék volt az első rendes mobil böngésző és sokáig az is maradt az egyetlen használható választás. Jó volt, de valahogy sose lett mainstream, leginkább a protest-szavazók választották, akik annyira ki voltak akadva a vezető böngészőkre, hogy annál még ez is jobb… Nem is szidni akartuk, de hát tény, hogy elenyésző a használók száma.
Ismerős az a jelenség, hogy mindenkinek volt “az operás barátja”, akiről úgy lehetett tudni a társaságban, hogy Operát használ. :)