Podcast: Download
Subscribe: RSS
Okoskína, napelemes útburkolat, PayPal-rant, mindennapi hackerkedés, Arduino-hőmérés, Zsivány Egyesalá, sirály-Tesla-teszt, fenntartható Hyundai-robotsofőr, Nvidia önvezetés, elavuló jelszó-policy, Notch-imádás, Mattel gyerekasszisztens, béna DLink vs tökös FTC.
Kína - lásd adáscím - megfejtette a golyóstollhegy titkát. Márciusban beszéltünk a 134. adásban arról, hogy nyomja ez a lelküket, miközben megfekszi a gyomrukat és a szívük is fáj miatta. Na, hát már nem. Szorgos népük még az is lehet, hogy győzni fog.
További Kína: vége a sómonopóliumnak. Csodálkozzunk rá arra, hogy egyáltalán volt. (A linken található cikk továbbmutat egy sokkal jobb Financial Times cikkre, ami nagyon szeret fizetőkapukat feldobni. A Gugli felől érkezve azonban egész sokáig szabadon olvasható a lap. Just sayin.)
Kiröhögtün anno a napelemes utat, aztán nem megcsinálta egy francia építőipari cég működőképesre? Vagy legalábbis van olyan demóútjuk, ami napelemes is, telepítve is van, és most vizsgálják, hogy működik-e. Az új név, amit meg kell jegyezni a Wattway.
Sajátélmény
A PayPalt pokol magánemberként beépíteni az oldalba. Ráadásul nagyon béna módon próbálják szűrni a felhasználókat, nehogy már terroristákat támogassanak a szolgáltatást használva. (Nem, nem lettem végül jakuza.)
Innen pedig eljutottunk Csikós Zsolt remek cikkéig, ami arról szól, hogy minden technológia össze van csapva és arra készült, hogy megszívassa a vásárlót. Ami nem, az is elromlik. Van benne egy kis "régen minden jobb volt", de hazudnánk, ha nem éreznénk teljes szívünkkel együtt Zsolttal.
Fel is merült a kérdés, hogy ha a Google odaadja a szoftverét a legendásan béna autógyártóknak, attól mi lesz jobb. Illetve felvégel közben jöttünk rá, hogy van már Hacker Párt.
Hogy ne csak ekézés legyen, kábelenként költöttem el jó pár sör árát egy Arduinóra és kiegészítőire. Most már ott járok, hogy rosszul, de meg tudom mérni a szobában a hőmérsékletet. És ha még a Microbittel is lesz idő játszani, ami még királyabb. Itt a kis programozási felülete, nézzetek rá.
Ferenc nem szerette a Rogue One-t, jót vitatkoztunk róla. Itt egy remek vidaó az okokról.
Mantamanta, vagyis autós blokk
Megint Csikós cikk, de tesztelte a nagyon nagyra fújt Tesla Model X-et, és egy csomó olyan megfigyelése van, ami nem arról szól, hogy milyen autó a Model X, hanem hogy milyen cég a Tesla.
dalbetét
A Hyundai közben megfizethető önvezető autón gondolkodik, mert szép dolog a több tízmilliós kocsi, de drágácska.
Az Nvidia a szemünk előtt vált menő autós rendszer gyártóvá. A mostani önvezetős videója nagyon meggyőző.
Bezzeg az Intel... na jó, őket csak én sajnáltam le, Feri szerint a ComputeCard nevű cserélhető IoT agyuk érdekes.
Itt van a velő
A Microsoft azt mondja, hogy a biztonságos jelszó policyk többnyire egy dologra jók, hogy vacak jelszavakat kényszerítsenek ki. Jeszoké!
Ozsvald Eszter startupja, a Notch lett a legjobb viselhető kütyü a CES-en az Ars Technica szerint. Esztert ismerjük, szeretjük, a cégét is szeretjük, szóval boldogság ez nekünk.
A Mattel gyerekkelbeszélős tanítós játékot mutatott be ugyanott, az a neve, hogy Aristotle. Sajna a beszélős része béna, de legalább felemlegethetjük, hogy bibibí ezt az ötletet már olvastuk Neal Stephenson Gyémántkorában.
A D-Link bajban van, pert indított neki az NMHH és a fogyasztóvédelem amerikai szerelemgyereke, az FTC. Nem voltak elég biztonságosak az eszközei, ami egy hálózati kütyüket gyártó cégnél tényleg kínos.
Kimaradt jelenetek
Van egy maroknyi link, amit legalább egy hónapja viszünk magunkkal adásnaplóról adásnaplóra. Most itt lerakjuk őket. Azért maradtak eddig ki, mert eldumáltuk az időt.
Tesztelték melyik a jobb MI asszisztens. A Siri sajna nincs köztük, úgy megalázóbb lett volna talán.
Hamis olvasóval vetették ki a könyveket csaló könyvtárosok, hogy ne selejtezzék le azokat. Jót lehet vitatkozni azon, hogy kellenek-e azok a könyvek, amik fontosak, de nem kellenek senkinek. Volt már ebből itthon is vita.
Az Atlassian megvette a Trellót, a Yahoo eladás előtt van, az el nem adott részét Altabának fogják hívni. Ami az év legbénább neve. A tavalyi év legbénább neve a Tronc volt.
A moduláris telefon ismét meghal. Ezt a mondatot már többször leírtam adásnaplókba és cikkekbe. Most épp az LG látja be, hogy az emberek nem akarnak új alkatrészeket legózni a készülékükbe.
Az Alphabet - ez is egy vacak név - bezárta a napelemes netszórós drónt építő projektjét. Még érdekesebb, hogy ezen túl milyen átrendeződések voltak a cégnél:
"Loon’s Mike Cassidy stepped down as project leader. Around the same time, Urmson, the self-driving car engineer, left Alphabet, as did David Vos, the head of X’s drone effort, Project Wing. Vos’s top deputy, Sean Mullaney, left the company as well. Other recent departures: Craig Barratt, chief executive officer of Access, its telecom division; Bill Maris, the CEO of its venture capital arm, GV; and Tony Fadell, the CEO of smart-thermostat company Nest, who was also working on a reboot of Google Glass. That project, now called Aura, also lost its leads of user design and engineering."
Összeköti az ételrendelést és az adakozást a Fairfood.hu.
Még régebbi linkek, avagy mit szeretnénk karácsonyra
Vagy George Takei, azaz Sulu a Star Trekből a világ legviccesebb amazonos trollja, vagy valaki, aki a nevét használja. A wikipédia szerint ő az!
Felnyalhatós tetkó felnőtteknek.
Megmagyarázhatatlanul szeretem: okostelefonról irányítható, falon rajzolós digitális képkeret, azaz Joto.
Minden jel arra mutat, hogy a digitális rajztáblás noteszes dolog, azaz a Noteslate nem állt bele a földbe, hanem még van.
A Suguru olyan mindenjavítós gyurma, amibe Ferenc beleszeretett.
Magsafe telefonra. Egy hét alatt kétszer rántottam le a nem Mac laptopomat, tök értem miért jó ötlet ez. (Thinkpad, semmi baja.)
Kálmán remek szerelőkészletet küldött mágneses alátéttel, amivel nehezebb elhagyni a csavarokat.
Forming a rocket nozzle pic.twitter.com/QrpcVyHAXr
— Elon Musk (@elonmusk) December 9, 2016
Tőzsdére lépés előtti ellenőrzőlista, szintén Kálmán küldte.
És ezzel kifutottunk a témákból tényleg, ha csak azt fel nem emlegetjük, hogy megőrült a Wikileaks mostanában. De talán hagyjuk is, nem jó ezt látni.
Kelt, az RTC-vel vigyázz. Amit ebayen lehet találni, azok elég jelentős része tölthető elemre van kitalálva, márpedig ha egy nem tölthető lítium elemet tölteni próbálsz, annak kellemetlen következményei lehetnek. Ugyanakkor neten általában meg lehet találni, hogy mit kell levenni, hogy többet ne töltsön, pl: http://www.sunspot.co.uk/Projects/Arduino/speaking-vario/tinyRTCfix.html vagy lehet hozzá rendelni ebayen lir2032-őt, a cr2032 tölthető párját.
Még időben szólsz, nem robbantottam fel magam. :) Ez jött amúgy http://www.dx.com/p/rtc-v0-9b-ds1307-real-time-clock-module-for-arduino-works-with-official-arduino-boards-254612 Viszont egyrészt van hozzá elem, másrészt egyelőre a hőmérőből próbálok ilyen üres ötpercekben használható eredményt kiverni. Az egészen biztos már, hogy valaki hülye. Gyanús, hogy én vagyok az. Az viszont még nincs meg, hogy hogyan. :)
Szólj ha segítség kell, úgyis beágyazott software supportot csinálok munkaidőben :)
Kegyetlenül vissza fogok ezzel élni, ha eljutok odáig. Köszi! :)
Re: Rogue One. Face it Ferenc, nem a film a rossz, vagy szerintem legalábbis nem szignifikánsan rosszabb, mint A trilógia, hanem te lettél öregebb (meg én is, elismerem). Egy csomó techno-dramaturgiai balkanyart kértél számon rajta. Jogosan. Akkor most beszélgessünk el a komplett Trench Runról, vagy az aszteroidán lakó űrcsigáról. Azok mik voltak? A trilógia is tele volt ilyenekkel. Jellemfejlődés? A trilógiában kinek fejlődött észrevehetően a jelleme? Ez nem erről szól.
A Rogue One szerintem kifejezetten bátor volt, mert hentelni, merte kiírtani az utolsó embert is. Nekem pont az fájt, ahol nem volt elég bátor, Tarkinért és a fiatal Leiáért kár, hogy nem mertek oda új színészeket tenni, például úgy, ahogy Dumbledore-t váltották a HP-ban. Tarkin annyira karakteres volt annak idején, csak lett volna egy hasonló arcú markáns színész, a CGI még nem tart itt. A CGI legyen CGI, nincs azzzal baj (a Sing, vagy a Moana pl. nagyon rendben van), csak ne akarjon humán-humán lenni.
A film többek között nekem azért jött be, mert ebben a médiaszutyok-túlvezérelt korban is képes volt belőlem érzelmeket kiváltani. Dühös voltam a Birodalomra, rohamosztagosokat akartam mészárolni és lépegetőket borogatni (gondolom, neked is volt modell-lépegetőd, abból annyia kézzelfoghatóvá válik, hogy taktikailag mekkora egy fostalicska, ellenben jól lehet tőle rettegni, meg jól lehet rá dühösnek lenni.
Úgyhogy hazajöttem, befűtöttem egy Battlefrontot (ami szintén egy alapjaiban elcseszett játék) és piszok jól esett Luke Skywalkerként legyakni két lépegetőt a hozzájuk tartozó birodalmi ágyútöltelékekkel együtt. A foglalkozás elérte a célját :)
Diszklémer: nekem még a kontrollerem is Darth Vaderes. Mert Skywalkeres nem volt.
Ferenc, a ComputeCard-ról nekem a samsung evolution kit jut eszembe, hasonló kezdeményezés volt az is, csak olyan áron adták, hogy nem igazán érte meg megvenni. Szerintem ez is erre a sorsra jut. https://prohardver.hu/hir/samsung_evolution_kit.html