Podcast: Download
Subscribe: RSS
Civiltüntetések FB Live-on, Yandex-mérőkód a kormányzati oldalon, Keybase.io, Mastodon Twitter helyett, digitális házkutatás a botnet ellen, unalmasfeladat-automatizáló Ellp, Samsung Bixby, érdekes periódusos rendszer, tinistat a Google-tól, kamu-e a kékbálna?
A csapat egyik fele (én) tüntetett az adásfelvétel estéjén, a másik fele (Feri) Facebook Live-on nézte azt. Ez az oka tanárnő annak, hogy nincs házink, kialvatlanok vagyunk, és hát beleszaladtunk az éjszakába is. Viszont legalább tanultunk fontos dolgokat. Például, hogy kell soundsystem a tüntetésre. Lásd lenti képünket.
Amúgy jó alkalom ez elővenni Howard Rheingold smart mobs elméletét - igen, megint nem használt Firechatet, mert valójában nincs rá szükség. Ha viszont nem komolykodjuk el, akkor itt egy panorámakép Ádámtól, aki hallgatónk is a tüntetésről.
Oroszkód
Megbeszéltük azt, hogy Yandex metrikával mérte a kormány az amúgy sem szép, csinos és szeretnivaló nemzeti konzultációs kérdőívet. Majd levették, kirohantak a nemzetbiztonsági bizottság üléséről, és a végén egy SEO-s nagyság megvédte a Yandexet úgy, hogy a bénán beállított, személyes adatokat küldő kérdőívet viszont nem is próbálta mentegetni.
Titkosítsunk
Volt erről szó a Vendéglő a világ végénben, erre tessék, erre tovább.
Emellett örültünk annak, hogy a Keybase.io - van még pár meghívóm, ha esetleg - egész használható funkciókkal bővült.
Aztán van egy federált felépítésű új Twitter jellegű dolog Gnu Social alapokon, a Mastodon. Még nem látni, hogy mi lesz belőle, de elég ígéretes eszköz. *(kelt vagyok a pouet.it szerveren, ha esetleg.)
És volt a héten digitális házkutatás is rosszindulatú kóddal fertőzött pécéken.
Újdonság a’ interneten
Az Ellp mindenmegoldó alkalmazás egyelőre nem tud mindent megoldani, de ígéretes kísérlet unalmas dolgok automatizálására.
Késik a Samsung Bixby asszisztensének legmenőbb funkciója.
Kishírek a nagyvilágból
Ez már nem újdonság, de itt egy remek katalógus a 80-as évek elejének Aiwa walkmanjairől és a hozzájuk illő koktélokról.
Itt pedig egy olyan periódusos rendszer, amiben minden anyaghoz oda van írva és rajzolva, hogy mire használják.
A Gooogle tinis felmérése (PDF) önmagában is érdekes, csak a kúlsági listával eltöltöttünk egy jó tíz percet az adásban.
Kék bálna
Morális pánik járja be európát, a kék bálna kísértete. Itt a Kék Vonal összefoglalója, hogy hogyan lehet erről beszélgetni a gyerekekkel.