#194. Békapisztoly adás

Nemiszunk, papírpénztárca, libabőr a Glamourtól, VVV menni cseresznyevirágzás, ledes könyv, fegyvernek látszó teknőc, szemüveg-veszteség és nem-felvásárlási akció a Snapnél, telótémák, Face ID vs. ikrek, Pokemon után Harry Potter.

Telnek az alkoholmentes hétköznapok Ferinél, a Coldrexesek az adásba még néha beleköhögő Keltnél. Ősz van, gyerekek.

Ferenc tárcát vett, mégpedig Mighty Walletet, amiről adás közben gugliztuk ki, hogy nem papír csak majdnem. Helyette a Tyvek nevű, több mint hatvan éve létező fjúcsöranyagból van, amit a Dupontnál találtak fel, mint a fjúcsöranyagokat úgy általában. (Van a cégnek nem jó oldala is, arról majd jövő héten.)

Pink nagyon cuki módon nézett feldolgozásokat a Youtube-on. És ami még érdekesebb, hogy ezt a Glamour egészen menő csatornáján tette. Érdemes megnézni, mikkel próbálkoznak.

Adjatok pézt!

A Vendéglő a világ végén rádióműsor/podcast, akiket mi szeretünk, el szeretne menni Kyotóba cseresznyevirágzást nézni és podkasztolni róla. Mi is szeretnénk, ha elmennének megnézni. Itt lehet támogatni.

Ahol még jókat lehet olvasni Japánról magyarul az a Tokyo Reloaded blog, illetve nézni pedig a Japánspecialista YouTube csatornán.

Kütyü és kód

Nem nagyon hisszük, hogy a Chibitronics cucca jó embereket programozni tanítani, de mégiscsak egy aranyos ötlet a foglalkoztatókönyv és a kódolós környezet összekapcsolása. A Micro:bitet azért jobban szeretjük.

Át lehet verni a gépi látást a megfelelő minták megtalálásával. Képzeljük el mekkora botrány lesz, amikor az első megfigyelőrendszer tévesen azonosít valami stukkernek.

Kategorizációs hibákat használ ki a Kelt egyik kedvenc twitterbotja is. Talált képekre írja rá a Woodie Guthrie gitárjáról ismert híres mondatot. Csak van, hogy a képen nem az van, amit gondol.

A Snap veszített 40 millió dollárt eladatlan fotózós szemüvegeken. A részvényárfolyam lement, a kínai Tencent pedig egyszercsak megvett 12 százalékot a cégből. Nem akarunk senkit cinkelni a cégnél, de jó ötlet elkezdeni mandarin kínait tanulni.

Önmagában is érdekes tény: mit fotózunk telefonnal

Kálmán küldött egy remek statisztikát, amely szerint az emberek marhára nem szelfire használják a mobilkamerát - jó ezt persze senki se gondolta - hanem mindig kéznél levő fotógépnek és jegyzetfüzetnek.

A statisztika amúgy felvet egy remek kérdést is. Ki fog tudni a leghamarabb értelmes módon keresni az ilyen jegyzetek között? Az Instagram feedből pokol előásni egy régebbi fotót, még ha tudjuk mi is van rajta, a jegyzetek pedig még kevésbé rendezettek.

iPhone X rovat

Első körben elvitatkozgattunk, hogy az iPhone X drága telefon-e. Aztán inkább szórakoztunk egy kört azon, hogy különböző újságok megpróbálják átverni az arcfelismerőjét.

Lehetne persze bosszankodni is, ez nem az a technológia, amit szívesen tudok az amúgy is túl kváncsi kormányok kezében.

Jövő

Jön a Harry Potter játék a Niantictól, akik az Ingresst és a Pokemon Gót adták a világnak. Vajon lehet majd benne telót lengetve vagy gesztust felrajzolva varázsolni?

3 thoughts on “#194. Békapisztoly adás

  1. Ede

    Az anxiety-re idegbajként hivatkozni igencsak bicskanyitogató. Az ilyen degradáló kifejezésekkel óriási kárt okoztok, hozzájárulva a megbélyegzéshez, miszerint a mentális betegeket egyszerűen őrültnek tekinti a közvélemény.

    1. pohlyferenc
      1. Nem tudom, mire gondolsz, ezt mondtuk vagy írtuk? Nem emlékszem ilyesmire, persze attól még megtörténhetett.
      2. Szerencsére nem kisiskolásoknak csinálunk műsort, hanem felnőtt, és szinte biztos vagyok benne, hogy az átlagnál műveltebb hallgatóknak. Szóval kicsit sem tartok attól, hogy ha a szorongást idegbajnak vicceljük, attól senki nem fogja kiröhögni a mondjuk szorongó párját. Abban pedig, hogy ezzel nem okozunk “óriási kárt”, tökéletesen biztos vagyok.

Kommentszekció