Podcast: Download
Subscribe: RSS
Hőálló hadicsoki, börtönempéhárom, mobiljátékok, irodalmi thinkpadding, chi-fi, Instapaper és a Magic Leap AR szemüveg.
Az amerikai harci csoki, amit amúgy az igazi csokit is gyártani képes Hershey's állított elő a világháború slágerterméke volt. Már úgy sláger, hogy bár rohadt sokat gyártottak ebből a kemény, keserű és energiával teli cuccból, a katonák nem szívesen ették. Mert hát kemény volt és keserű. Ismert még D Ration és Logan Bar néven is, egyiken sem népszerű-
Bezzeg a Panzercsoki meg a Stukatabletta, amiben Pervitin, más néven pedig metamfetamin volt.
Itt nyomokban szó esett a Coca Cola receptjéről is, illetve arról, hogy igazán sok kokain az 1800-as évek végén volt a népszerű üdítőitalban.
A börtön ablakában
A JPay egy igazi szemét banda: amerikai börtönlakóknak adnak el túlárazott szolgáltatásokat drágán. Elég annyit tudni róluk, hogy ők találták ki a fizetős bélyeget igénylő emailt és az anyák napja előtti bélyegár-emelést. Na most kidobálták őket pár államból, aminek az a mellékhatása, hogy akik eddig bitang drágán vettek tőlük zenéket a börtönmp3-lejátszójukra, azok kénytelenek újra megvenni. Csak azért nem rablógazdaságozzuk le, mert rosszízű szóvicc lenne.
Játék kerestetik
Beszéltünk egy keveset a kedvenc mobiljátékainkról most hogy a Square Enix megszüntette a mindenféle GO játékainak gyártását. Ferenc megtanulta mi az a körökre osztott mechanika. Volt még szó a 80 daysről, a Monument Valley-ről és a Hidden Folksról. Ti jöttök!
Irodalom ésvagy technológia
Dragomán György, nagy kedvencem, megírta, hogy milyen elmeállapot Thinkpadet szerelni. Biztos más gépből is van ilyen, meg tud hasonlókat kiváltani, de a Thinkpad az egy önálló kategória. A sokadikat gyűröm, van most is egy hét-nyolc éves, működésképtelen, amit nincs szívem kidobni, mert harcostárs volt hosszú időn át. Mély meggyőződésem, hogy az ember jobban kötődik ahhoz a technológiához, amit maga szerel. Még ha ez ilyen geek hülyeség is.
Megint került egy kínai hificsoda - azaz chi-fi -, egy olyan agybadugós fülhallgató, ami a 26 dollár körüli ára ellenére remekül szól. Nem próbáltuk, különösen azért nem, mert én a fejhallgatókat szeretem.
Visszajött Európába az Instapaper, aminek örvén arról beszéltünk, hogy szabad-e minden céget meredek növekedési pályára állítani vagy van aminek jobb, ha csak csendesen elműködik.
Magic Leap
Itt van, itt van, itt van a Magic Leap. Eredetileg ugyan úgy mutatták a reklámban, hogy durvábban fog kinézni mint az IMAX-mozi, most meg úgy néz ki, hogy a Hololens. Egy nem túl nagy résen nézünk be, és mindenhez forgatni kell a fejünket. Ettől még erősen jövőszagú a cucc, csak nem egy végfelhasználóknak szánt hardvert dobtak piacra - amúgy drágán - hanem egy tesztvasat.
A tesztek általában véve közepesen lelkesek. Nézzük meg, mi lesz ebből pár éven belül.
Ésvégül: kell-e tartalék alkatrészt biztosítani eszközökhöz a garancia után? Aggasztó válaszok.
Nem pont olyan fizikai szimuláció, mint pl. a TIM volt, de amúgy nagyon jó: World of Goo.
Játék ajánlások: Samorost 3 (akciós jelenleg a Google Play áruházba), Mechinarium, The Tiny Bang Story
Játék ajánlások: Samorost 3 (akciós jelenleg a Google Play áruházba), Mechinarium, The Tiny Bang Story
Sajnálattal hallom, hogy 2030-ig 117 hét (+/- pár darab, nem tudni hogy melyik hónap melyik hetén lesz-e szóbahozva) fog eltelni adás nélkül. :-(
:DDD
Játékajánló: Plague Inc. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miniclip.plagueinc
Játékajánló: Plague Inc. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miniclip.plagueinc Egy kórokozót kell készíteni és ki kell irtani vele az emberiséget. Semmi horror, csak egy világtérképet kell bámulni, ahol egyre több a piros pont.
Váncsa István a readme.jan, readme.feb stb címmel írta cikkeit.
Úgy nézem, egy kis válogatás meg is jelent belőlük https://www.antikvarium.hu/konyv/vancsa-istvan-a-szallodai-minibar-folderitesenek-fontossagarol-306147