Podcast: Download
Subscribe: RSS
Pólóméret és Időfutár, Adatépítész és Crayola-színek, kényszerlezuhanás és Google hardver, Google hardver még tovább, Facebook mélyrepülés, Google+ pápá, MI Koalíció, nem csak Moszkva hazudik, Magyarország 2050-ben és Kanye West pinkódja.
Fent vagyunk a Spotify-on, és maholnap felkerülünk a YouTube-ra is. Ezzel amúgy semmi nem változik, de ha valaki esetleg ezeken a platformokon keresne minket, most már meg fog találni.
Reklám
Ferenc elment megnézni a hosszú rádióműsorból és több résznyi könyvből commedia dell'arte színdarabbá írt Időfutárt. Akinek a jelenség sem lenne meg, az Wikipédián kezdje az ismerkedést és torrenten folytassa.
A heti ajánlott podkasztunk az Adatépítész, ami a definitív magyar adattudomány podkaszt.
Valahogy itt szóba kerültek a Crayola zsírkréta színei is. Itt egy nem teljes lista róluk.
Felmegy, leesik
Csak kínos az oroszoknak, hogy felbocsátás közben meghibásodott egy Szojuzuk. Viszont az mégiscsak pontot ér, hogy a legénység gyászmiséje helyett az életben maradt űrhajósok integetnek a tévéből.
A Windows közben fájlokat törölt update-kor, a Facebook új számokat közölt, hogy hány ember adatait vitték el, és pontosan hogy is volt ez, a Google+-ból adatokat lehetett kinyerni, ezért be is zár. Nyilván egyikért sem hullajt könnyet az ember, de azért meg kell jegyezni, hogy vacak hónapjai vannak a közösségi oldalaknak.
Kütyü
Mit mutatott be a Google? Pixel Slate olcsónak álcázott drága táblagép, Home Hub kamera nélküli BT-hangszórós asszisztens cucc éés Pixel 3 telefon olyan okos fényképezőgéppel, hogy székfoglalót tarthatna az Akadémián.
A Facebook bemutatta Portal nevű kamerás videocsetelős asszisztens cuccát. Érdekes, hogy ezt akkor tették, amikor ennyire rossz a cég megítélése. De tényleg, ha Mark Zuckerberg átugrana egy doboz tejfölért, ti se engednétek be a lakásba, hanem az ajtóban adnátok át, nem?
Bye, bye, Szása
Ahogy fentebb is volt szó róla, bezár a Google+, amit azt hiszem senki nem szeretett. Egy egykor rajta dolgozó Google alkalmazott azt is elárulta, egyáltalán miért lett vele tele minen Google termék.
Van magyar mesterséges intelligencia koalíció. A csoportkép önmagában megéri a misét. Vitatkoztunk egy kört azon, hogy a Vörös Csillag Mgtsz MI termelő munkaközössége zavarhat-e vizet vagy sem. Imádkozzunk egy értelmes szabályozásért. Meg azért, hogy Palkovics mindenügyi miniszter kevés kárt csináljon fennállása sorá.
Féknyúz
Nem fake, Kanye Westnek 0000 a pinkódja. Arról beszéltünk, miért mindegy ez.
A hamis hírek nem csak az ellenzéket célozhatják, de hát nem is ez a céljuk, hanem a destabilizáció és a hitelesség rombolása. Ezért nem mindegy, mi terjed Orbán Ráhel szüléséről.
Olvasnivaló
Ferenc a Móra gondozásában megjelent 2050 novelláskötetet ajánlotta, Kelt Dragomán György tárcanovelláit.
spotify podcast kényelmesnek tűnik elsőre (nem kell +1 app), de egyelőre elég fapados és ahogy látom alap funkció fejlesztéseket sem terveznek a közeljövőben:
https://community.spotify.com/t5/Live-Ideas/Podcasts-Automatically-save-offline-new-Podcasts-and-remove/idi-p/1356299
Nem is olyan rég okosítottam kis szobám: bekerült egy Google Home Mini, a buta tévémre egy Chromecast, Philips Hue okoskörték a plafonra, illetve már másfél éve Chromebookot használok. Ha érdekel, tudok mesélni, milyen idehaza egy ilyen Google okosotthon élmény.
Megkérdezhetem, hogy honnan lehet beszerezni az Időfutár hangjátékot? A fiaméknál hetedikben ez a kötelező olvasmány. Már megvannak a könyvek, de úgy emlékszem, hogy ezt a hangjátékot nagyon sokan szerették, hátha színesítené az élményt.
Torrentéka?
A mediaklikk.hu-t egyébként már próbáltam, de ilyen öreg műsort csak a könyvtárban ülve lehet hallgatni. (Vagyis NAVA pontokon ülve)
Küldtem WeTransfert :)
Köszi, amint hazaérek, már töltöm is. Innen bentről meg sem nyílik.
Viszont nálunk úgy működött, hogy a csajok nem olvasták el a könyveket, mert hiszen már hallották a történetet. Szóval óvatosan a sorrenddel…
Erről a 2050 című könyvről a Mammut Librijében szemrebbenés nélkül azt hazudták, hogy 2012-ben jelent meg és legfeljebb antikvár könyvként tudom előjegyezni.
Talán volt egy olyan is, mindenesetre ezt itt 2018-as: https://www.libri.hu/konyv/2050-ifjusagi-novellak-a-jovorol.html
Igen, ez az idei. És a netről - mondjuk én Bookline-ról rendeltem - be is lehet szerezni. És ha már úgy nekiugrottál a vásárlásnak, van a Gabo gondozásában egy Az év magyar science fiction és fantasynovellái 2018 című kötet is, amiben a Hármas könyveléses tettestársam Kiss Gabi remek írását is megtalálod.