#274. Kiskígyó adás

Drakulics elvtárs, Végtelenség fiai, az egri zöldhullám tesztje, fuel.io és EnergiApp, a politikai reklám és a Twitter, új Facebook logó, kell-e még URL, Mavic Mini, 3d-nyomtatott űrrakéta, Google-okosóra, MI-s zenedaraboló és az epoxi gyanta.

Kulturális ötperccel nyitottuk Nobel-békedíjas adásunkat. Ferenc már látta a Drakulics elvtársat, ami nem olyan jó, mint lehetne, ellenben egyáltalán nem rossz. Az Egynyári kaland rajongóknak meg egyenesen kötelező, mert játszik benne Walters Lili!

Itt aztán még felidéztük A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt (könyv, film) című művet, aminek a hőse mindenféle történelmi helyzetekbe téblábol bele úgy, hogy alig győz megmenekülni belőlük. És persze a The Man From U.N.C.L.E. trabantos üldözési jelenetét is meg kellett említeni, ha már a film amúgy nem egy nagy durranás.

Végül van még egy Lajkó - Cigány az űrben is, ami nem tudott a kétezertízes évek A tanúja lenni, de bőven van benne az a fajta fekete humor, amiben hagyományosan a délszlávok szoktak erősek lenni.

A kultúrához tartozik az is, hogy Kelt oda meg vissza van A végtelenség fiai podkaszttól. Hallgassátok, mert okos dolgokat mondanak és nagyon jó hangulatú adásokat csinálnak. Van abban a műsorban szeretet, azt meg Pál apostol óta tudjuk, hogy milyen fontos.

Sajátélmény

Kelt tesztelte a pár adással korábban emlegetett egri zöldhullámot. Vasárnap délután remekül funkcionál. Viszont az egriek szerint nap közen nem az igazi. Ráadásul a kiegészítő lámpával megengedett egyenesen haladást és a fő lámpával letiltott balra kanyarodást szokni kell, mert momentán zavarja a sofőröket.

Válaszolt a Decathlon appot fejlesztő csapat és megígérték, hogy javítják a jelzett hibát. Le vagyunk nyűgözve.

Kelt elkezdte a Fuelio appban vezetni, hogy mennyit költ a benzinboltban. Innen aztán elkanyarodtunk arra, hogy miért nem szövegfelismerővel olvassa be az app a kilométeróra állását ahelyett, hogy begépeltetné. Még az Elmű és a Fővárosi Vízmű is szóba került.

"Ezért Lenin-rendet kap parancsnok elvtárs!"

Ez egyrészt a Vadászat a Vörös Októberre filmben hangzik el. Másrészt valahogy odakevertük ahhoz a hírhez is, hogy a Twitter azt mondta, hogy ők bizony nem fogadnak a továbbiakban politikai hirdetéseket a platformon. Hideget és meleget is kapnak miatta, de legalább léptek valamit, nem egy helyben totyognak, mint a népnyelv szerint a szarógalamb (Columba livia domestica stercorario).

https://twitter.com/jack/status/1189634360472829952

A Facebook nevű cég, ami a hasonló nevű közösségi oldalt, plusz az Instagramot, WhatsAppot satöbbi üzemelteti kapott egy új logót.

A Google pedig azzal kísérletezik, hogy eltünteti a kereső találati oldaláról az URL-eket. Jót vitatkoztunk azon, hogy ez egy zavaró technológiai maradvány-e vagy olyan biztonsági meg navigációs alap, ami ellen bűn fellépni.

Kütyü

A Mavic Mini 249 grammos és durván 130 ezer forintos drónjára mindketten rákívántunk. Még ha tudjuk is, hogy a drón az az eszköz, amire az embernek valójában nincs szüksége.

Még ígyebb vagyunk a 3D-nyomtatott űrrakétával és a tenger fenekéről kiemelt Rocketdyne F-1 rakétahajtóművel. Szép, szép, de hová teszi az ember.

Közben a Google vásárolgat is: a Fitbitet is megvette, rendkívüli mennyiségű egészségügyi adattal. És a Deep Mind által a brit egészségügytől elkért és feldolgozott adatokra is rátette a kezét.

A hét sztárja viszont egészen más: az epoxigyanta alapú kétkomponensű ragasztó. Illetve a Deezer által kiadott a zenéről az éneksávot MI-vel leemelő program, a Spleeter.

Kommentszekció