Podcast: Download
Subscribe: RSS
ideális kamuflázs, Zumwalt lopakodó, pink terepjáró, LG tanulságok, készülnek az új Streetview-k, új Brandon Hackett, Scalzi Vörösingesei, európai Netflix sorozatok, elkötött Tesla, C-level tiktokker, Apple és az orosz törvények, AR navigáció a Google Mapsben, eldobható kamerák reneszánsza, nyomtatós gyerekkamera, altató robot, távirányítós nővérleső autó, Symfonisk helyzetkép, kínai erősítő.
Van-e terepszín, ami minden elől elrejt minket - hozta Ferenc át a kérdést a Csúnya Rossz Majomból. Amire sajnos jó válasz nincs. A városban persze öltözhet az ember pizzafutárnak, és láthatatlanná válik. A harctéren viszont gyanús a pizzafutár, pláne tankban. A kamuflázsmintáknak vannak divatjai - a pixeles volt a legutóbbi (MARPAT, CADPAT, UCP) -, vannak logikus megfontolásai (nincs az a sivatagi színminta, ami működni fog egy mérsékelt övi erdőben), és vannak meglepő gyakorlati tapasztalatok. Például, hogy nem tesz jót, ha a vízbe eső tengerész rejtőszínt visel vagy hogy a rózsaszín Land Rover remek a sivatagban bujkálni.
A végén a rejtőmintákat tesztelik, és kijön, hogy a másodperc tört részének megnyerésért küzdenek a tervezők. De ugye amíg az ellenség keres, addig az elrejtett katona lőhet.
Kiszáll az LG a mobilpiacról, de azt ígéri, hogy a legújabb - 13-as? - Androidot még megkapják a készülékei. Nagy kísérletező volt a cég, aminek a kísérletei ritkán jöttek be. De emlékezetes akciókat azért fel lehet idézni. Például az LG Pradát, az LG Flexet, és persze a G3, ami annak a generációnak a legsikerültebb okostelefonja volt.
Lapzárta után kaptunk egy magyarázatot arra, hogy mi volt az LG baja. Az, hogy az androidos világban a gyártók nem tudják hogyan megkülönböztetni magukat egymástól. Na erről lesz még szó.
Útinform
Járják az országot a Google és az Apple kamerás autói, készülnek az új fotók. Nem is baj ez, az előző kör a Google esetében régen volt, az Apple meg most dolgozza le a diszkrét 12-13 éves lemaradását, ami a netes térképészetben összegyűlt.
Feri Brandon Hackett Eldobható testek című regényét olvasta vagy az Azonnali kritikájának hatására vagy épp annak ellenére. Nektek minenesetre nem ajánlja. Ellenben Scalzi Vörösingesek című sci-fijébe érdemes belenézni. Illetve, ha jó kritikát akartok olvasni, akkor az Odaértett olvasó blog igen jó.
További popkulturális ajánló - az európa filmek-sorozatok iránti rajongáshoz adást kell hallgatni - a Bordertown és Borgen témájában hangzott el. És ha már furcsán hangzó szavak, akkor a sorghum az meg teljesen más, az a fogyasztóspecifikus kínai cirokpálinka alapja, a pálinka neve baijiu és van a Duna Pandában.
Hülyék rovat
Van, hogy a Tesla magától nekicsattan valaminek, ilyenkor a Teslát okoljuk. Amikor viszont pár élményautózást tartó 15 éves lány megy neki egy rendőrautónak, majd azt hazudja, hogy autopilótán volt a kocsi, akkor nem az autó a hülye.
Lett a NERF fegyvereket gyártó, amúgy Hasbro tulajdonú, cégnél új C-szintű pozíció. A céges tiktokvezér feladata, hogy vírusos tiktok tartalom gyártassék. 15 évnyi tapasztalat nem kell hozzá, de betöltött 18. életév igen. (Itt az archivált kiírás.)
Az Apple keményen kiállt és beengedte a telefonjaira az előretelepített orosz appokat. Ha Moszkvábn jársz, tégy úgy, mintha Pekingben járnál - ahogy a régi mondás is tartja.
Képalkotás rovat
Jön a Google Maps-be az AR-alapú navigácó. Ferenc várja, Kelt nyugtázta, hogy megint eltelt öt év, megint megígérik az AR-alapú navigációt.
Mindenki (Snap It, Fujifilm, Ilford) eldobhatós filmes kamerát gyárt. A kérdés, hogy mitől lett ekkora igény az eldobhatós kamerákra. Itt gyorsan megbeszéltük azt is, mi a menő a Polaroidban és az Instaxban is.
Olcsó nyomtatós gyerekkamerát dob piacra a Vtech. Hogy ez milyen menő?!
És ami még menő az a Furmányos Fotóskönyv.
Kütyü rovat
Snorble - ez a gyerekek esti elalvását gamifikáló jószág. Mi lenne, ha nem mondanánk róla semmit.
Távirányítós autóval lehet megfigyelni az éjszakai lakást. A cucc nem jó semmire, ha az ember nem ötéves és nem akar kémkedni a nővére után. De menőnek menő.
Jön az új Ikea Symfonisk kép mögé rejthető hangfal, az a pletyka. Beszélgettünk az eddigi típusokról, amik nem túl szépek, nem is nagyon lehet őket testre szabni. És arról is szó esett, hogy állathoz méltó dolog-e monóban hallgatni zenét. (Jel azért az, hogy két fülünk van.)
Balázs kipróbálta milyen a marék forintért kapható kínai erősítő. Videó fentebb!
BORGUN? :D Borgen az, nem Borgun! Itt amúgy írtam hozzá egy ajánlót, korábbi cikkek felhasználásával: https://medium.com/a-benyoblog/m%C3%A1r-leg%C3%A1lisan-is-n%C3%A9zhet%C5%91-itthon-a-legjobb-sorozat-a-z-eur%C3%B3pai-politik%C3%A1r%C3%B3l-3d9c7061549f
Óóóóó, mennyire igaz. A Borgun fizetési szolgáltatóval kevertem össze, jajajajjj. Köszi a cikket, elolvastam, és másokat is erre buzdítok! Amúgy ebben a sorozatban van a világ legkínosabb és legkövetkezetesebben alkalmazott félrefordítása, a “spin doctor”-t három évadon át úgy szerepeltetik a magyar feliratban, hogy “hírkozmetikus” :)))))
Pont emiatt váltottam át angol feliratra :D
A Netflix a szemükkel gépelő csigákkal készítteti a feliratokat. Random más sorozatban is olyanok vannak, hogy a füled kettéáll. Nagyjából bármi, amit guglizni kellene az szabad préda.
Sziasztok! Camouflage ügyben szeretném figyelmetekbe ajánlani az alábbi őzikét, szerintem ő is igazolja Kelt állítását, hogy max 1mp a különbség a mintázatok között. https://twitter.com/pemizako/status/1380411022662569989?s=19 Illetve megfigyeltem, hogy az európai és az amerikai bushcraftereket úgy lehet megkülönböztetni legkönnyebben, hogy az európai sötérzöldben nyomja az amerikai meg terepmintás ruhában. A buschcrafterekre Feri hívta fel a figyelmem egy tavalyi adásban, szerencsére megúsztam egy hordozható kiskálya megvásárlásával a videó dömpinget. (amúgy ez a buschcraft világ kiábrándítóan gearporn :( )
Nagyon cuki az őzike, és tényleg a látszik-nem látszik tengelyen mozog… Bushcraft: hát persze, hogy gearporn. Ennek kapcsán jutott eszembe az az aranyköpés-ízű gondolat, hogy az összes ilyen tárgyrajongó-szubkultúra az emberi kreativitás és a fogyasztói társadalom házasításából születik: vegyél tárgyakat azért, mert lenyűgöz, hogy mások milyen kreatívan alkotnak eszközöket.
Lásd még EDC címszó alatt. Aminek szerintem egyébként minden férfiember nagy rajongója.
Volt valahol egy nagyon jó thread - mi is beszéltünk róla - hogy az EDC elindult egy szubkultúrának, ami arról beszélt, hogy ki mit visz magával mindenhová. A mentős mondta az érszorítót, a tűzoltó az ablaktörős bicskát, a vadász meg a mittoménmit. Aztán az ajánló algoritmusok - meg a gyártók - rátelepedtek erre a jelenségre, és most mindenki úgy megy munkába, mintha Fallúdzsába tartana. (Taktikai toll! Istenem.)