Podcast: Download
Subscribe: RSS
Melyben lehull a lepel hőseink kilétéről, kerül szó vulkánokról és twitterezők által csiholt orkán erejű szelekről, nem értjük a Twitter Musicot, se a Graph Search-öt, se a BitTorrent Sync-et, ámulunk túlbonyolított Rube Goldberg-masinákon, üzengetünk a NASA-nak és lopakodós játékokkal játszunk.
- A hétre nem jutott meteor, ellenben van egy fasza vulkánkitörés (via oroszok.postr.hu)
- A Weather Channel Twitteren csapja a szelet a gyakornokainak. Ha elegen használják a megadott hashtaget, a stúdió így fog kinézni
- Gazsnak és Keltnek betölt a Twitter Music (lehet a geo-ellenőrzést kitrükköző böngészőkiterjesztés miatt?), de nehezen tudjuk értelmezni.
- Jártunk Goldberg Guinness-rekordkísérleten, készült róla videó az Origónak . Élőben látva egyből leesett, hol is csalt az OK GO annó, de ők más klippjükben is toldották már meg a valóságot. (Gyors autókkal forgatni egyébként is nehéz)
- Belekavarodott még egy citromerőmű is, magam sem tudom hogyan
- A MöVi az ultimate sufni-steadicam Olcsóbb megvenni, mint bérelni a nagyot, cserébe könnyebb is használni. Gyönyörű bonyolult kameraakrobatizmusokra tesz képessé, csak tegyél rá egy dSLR-t (milyen lencsét érdemes használni? segítünk a választásban.)
- Kijött a Google Now iOS-re (és hát folyamatosan pletykálnak a böngészőben elérhető verzióról is)
- Beszéltünk a Graph Search kapcsán az AppleScriptről, egészen beteg nyelv, nomeg a Cobolról, ami egy sokkal régebbi egészen beteg nyelv.
- A hét beszéde: Bruce Sterling a design fictionről és a startupkultúráról beszélve tapint rá kínos pontokra. Ennél hosszabban beszélt a SXSW fesztiválon márciusban, az egy két mosogatásra is elegendő jövendölés volt.
- Kipróbálható a Bittorrent Sync, ami fájlokat szinkronizál bekapcsolt gépek között - ha nem a felhőben tartanál valamit.
- Bezár a Posterous. Ha ezt az üzenetet olvasod, talán már késő. Reméljük lementetted a tartalmadat.
- A NASA ingyenmunkával gyártatott magának médiaművészetet. Ha ez a jövő, ez egy elég szomorú jövő.
- Heti postcyberpunk-biopunk: világítson ön is növénnyel — de hogyan kapcsolod ki a nap végén? És hogyan kerül a gangos ház folyosójára, ha a magot nem lehet USÁ-n kívülre szállítani? Ha 10 000 dollárt teszel rá Kickstarteren, 30 karaktert beleírhatsz a növény DNS-ébe. A klasszikussá vált ‘Niggerek vagytok mind’ bőven belefér (ami egyébként mégis eljutott a Marsra)
- Nehéz eldönteni, melyik a menőbb: egy játék, amiben pipázó tweedzakós dzsentri embervadász robotok elől menekül a játékos, vagy hogy a tipikus angol vidéki tájat procedurálisan generálják hozzá. Ha pedig procedurálisan generált táj, előkerült az Outerra, amiben folyamatosan lehet zoomolni az emberi lépték és a világűrből szemlélt bolygó között, a Terragen, amire régen órákat vártunk, és az Elevated, ami 4096 byte és még prüntyögős zene is jár hozzá.
- Ha már lopakodunk, a hét játéka a Gunpoint (és egy kicsit a The Art of Theft)
Thx a bemutatkozast. Google reader alternativa: http://www.feedbin.me . Bar ha hasznaljatok a reeder-t, akkor mar ti is ertesulhetettek rola
Androidos telefonon nagy kínlódással lehet ám titeket hallgatni, PC-is meg-megszakad, lehet újrakeresni, hogy hol maradt abba. iTunesban jobb az élmény? Esküszöm hordanám miatta az iPadet.
wait, what? mivel próbálod lejátszani? ez több mint furcsa
Beépített böngészőben kattintok a beágyazott cuccra vagy a download linkre, egyforma. Valami Android hülyeségre gyanakszom. A PC-t viszont én sem értem.
és tuti nem ilyen bufferelési issue ugye. úgy szeretném ezt lezárni egy worksforme-vel, mert azt se tudom hogy kezdjek ennek utánajárni.
Itunesszal nincs gondja, most hallgattam az elmúlt pár adást. Fogjuk arra, hogy reggel, munkába menet hallgattam T mobilnettel és eldobta a kapcsolatot.
Technikai kérdés: mintha eltérő lenne az akusztika hármótoknál. Ilyenkor nem egy szobában ültök, hanem neten kapcsolódtok össze?
Három különböző szoba, három mikrofon a nagy közös Skype előtt ülve. Amúgy én androidos telefonon hallgatom magunkat, hiba nélkül. Nem lehet, hogy a streamelés a ludas?
Nem teljesen értem még, hogy mi okozhatja. Viszont nem próbálnád meg egy androidos podcatcherben, hogy az le tudja-e normálisan tölteni?
@pohly: köszi, közben már hallottam is az ötödikben, hogy Skype. @kelt: holnap kipróbálom, ígérem. vadásznom kell először egyet, mert a google listent is kinyírták. a szemetek!
Én a tartalom miatt hallgatom a podcastot, nem igazán merült fel bennem kik és miért beszélnek. Vagy érdekes dolgokat hallok, vagy megszakítom a lejátszást.
Csak az érdekesség miatt, vannak programozó szociológusok, konkrétan computational socical science a neve http://bit.ly/ZBffAu (ahogy vannak programozó bölcsészek is http://bit.ly/ZBflbg)
A FB Graph Search kapcsán vhogy elsikkadt, hogy az a klasszikus question answering felelevenítése. A Google Knowledge Graph, Wolfram Alpha, True Knowledge vonal rokona, sőt a Bingben is tovább él a legendás powerset egy része. A Graph Searchnek igazán mobilon lenne értelme, amit a Yandex ki is próbált volna, csak az FB letiltotta (bővebben http://bit.ly/UsaHJK )
jaja, sőt, a bölcsésznek kell a vas http://blog.doransky.hu/?q=node/123
Elnézést, elfelejtettem visszajelezni, hogy podcatcherben megy rendesen. Egyben végre tettem is fel egyet, amióta a Google Listen kimúlt, nem is volt a telefonomon.
Pingback: #024 when the saints go marching in adás | Meti Heteor