Podcast: Download
Subscribe: RSS
Second Life és káromkodós Hermione, vloggerzene és közvetítőkocsi, dróntilalmi zónák, Észak-Korea, török diktatúra, Wikitribune, teenvogue, fura Facebook ajánlatok, köcsög unroll.me, gyerekkönyv AR-ral, Facebook F8, Juicero gép-love, mp3-lejátszó a chipshez.
Régi témák régi témáknak hagyva
Second Life, emlékszik még erre valaki? Például az Index is beköltözött oda!
És ha már erről szó volt, akkor a The Circle-ről is beszéltünk, illetve a This Is The Endről, mert Emma Watson badass! Asszem ilyenkor illik kiírni, hogy spoiler.
Régi témák felmelegítve
Megválaszoltuk a honnan van zenéje a vloggereknek kérdést?
Megtudtuk, miért van műholdasantennás autója a HírTV-nek, ahelyett, hogy venne pár SIM-kártyát.
Itt szó volt a leghosszabb mikrohullámú linkről és a HFT In My Backyard cikkekről is. Az utóbbi a legizgalmasabb, amit mikrohullámról és algoritmikus kereskedésről olvastam.
Adás után találtam meg, hogy korában volt egy 360 kilométeres mikrohullámú kapcsolat is.
Problémás területek
A DJI bevezette, hogy Irak és Szíria egy része felett nem repülhetnek a drónjai, nehogy terroristák használhassák azokat robbanóanyag célbajuttatására. Nehéz elbírálni, hogy mennyire valós fenyegetés ez.
Az Amazon bemutatta eddigi legijesztőbb termékét, a testképfigyelős IoT-kamerát, amit több rosszra lehet használni, mint jóra. Új rekord született.
VR anyag készült Észak-Koreáról, már el se kell menni a világ egyik legdurvább diktatúrájába, ha szét akartok ott nézni. De akartok? És jó ötlet, hogy oda járunk nézelődni meg filmezni?
Apropó durva diktatúra: Erdogan betiltatta a Wikipédiát.
Jimbo Wales újságot indít, WikiTribune a címe. Vet fel kérdéseket, de bármely modell, ami nem a megszokott és nem túl jó reklámtámogatott modell érdekes. Erre lesz majd.
Amit még olvasnotok kell: Teen Vogue.
Homoszexuális ön? Esetleg érdekli Schmidt Mária?
Érdemes lekattintani a Facebookon a Miért látom én ezt a reklámot linket. Nem csak az derül ki, hogy mit tud rólunk az oldal, hanem az is, hogy milyen szórással lőnek a hirdetők.
Tudunk még lejjebb menni
Az Unroll.me azt ígérte, hogy segít leiratkozni a felesleges levelekről. Azt nem ígérte, de csinálta, hogy elemezte a fiók tartalmát, eladta a felhasználókat az Ubernek, és tárolta a teljes levelezésünket a saját szerverén.
A hét gugli keresésse: kik azok, akik tiltják, hogy a Wayback Machine archiválja a privacy policyjüket?
Még egy kis retró
Ferenc 1998-ból az internet üzleti lehetőségeiről.
És ha már régi legendás cikkeket veszünk elő, Uj Péter a WAP-ról.
Amiből nem tudjuk mi lesz meg 10-15 év múlva, most viszont nagyon menő, az viszont Haász János AR-cuccokkal kibővített verseskönyve.
Megkésett F8
A Facebook bejelentett egy raklap mindent, de főleg AR-t. És van mozgás a Messenger Lite körül is.
Olcsó és drága dolgok
A Juicero, amin annyit röhögtünk egy adással ezelőtt, isten pénzét belerakta a gyümölcsprés mérnöki megvalósításába. Nem volt ez jó ötlet valószínűleg, de kétségkívül menő darab felesleges hardvert csináltak.
Az mp3-lejátszó annyira olcsó, hogy már egy csipszeszacskóba is be lehet szerelni. Különösen, ha az a Guardians of the Galaxy második részét reklámozza.
Ferenc internettel kapcsolatos írása érdekelne, a link lemaradt. Facebook messenger lite már van androidon, hivatalos magyar play áruházban, tegnap raktam fel, meglepően jó.
Cikk (de ez múzeumi tényleg!) http://kreativ.hu/cikk/a_bika_szeme
Valamit elnéztetek ezen a messenger lite-on, nekem már az fut a telefonomon: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.mlite
És mikrohullámnál nagyon is számít a föld görbülete. Pl ebben a cikkben: http://blog.aviatnetworks.com/from-the-field/the-worlds-longest-all-ip-microwave-link/ Ott a magyarázat az első ábrán - az egyik adó jó magasan van. És úgy általánosságban hülyeség arról beszélni hogy most a rövid vagy a hosszúhullám megy messzebb (hosszú követi az ionoszféra-föld közötti utat, rövid meg vissza tud verődni az ionoszféráról) - de ez egyik se túl megbízható igazán nagy távokra, mert légköri viszonyoktól függ mennyire működik jól. A távolságot nem ez határozza meg, hanem a kisugárzott teljesítmény és az érzékenység. Utóbbi pedig elég szorosan következik a bitrátából, modulációból, hibajavító kódolásokból és sávszélességből.
Olvasnivaló a (miénknél legalábbis biztosan jobban) működő digitális társadalomról: https://www.president.ee/en/official-duties/speeches/13242-president-of-the-republic-at-the-st-gallen-symposium-on-3-may-2017/index.html
Még az elévülő digitális mesekönyvhöz egy egész jó párhuzam a VHS társasjáték, itt egy lista: https://boardgamegeek.com/geeklist/12329/press-rewind-games-require-vcr , bár a youtube azért néha segít, ha nincs VHS lejátszó otthon, pl: https://www.youtube.com/watch?v=rRMphkKF3M0